“A beteg épület szindróma (SBS) meghatározást egyes épületek lakosainál felmerülő egészségügyi problémák leírására használják. Mivel az egyénekben nem kimutatható semmilyen konkrét betegség, ezek a tünetek az épületek komfortjával, egészségével köthetők össze.”Mondja ki az EPA (Environmental Protection Agency – Amerikai Környezetvédelmi Hivatal) egy 1991-es, februári tanulmányában.
Persze a valóságban nem az épület maga beteg, hanem az emberek akik benne laknak. Az Olasz Egészségügyi Minisztérium is publikált egy cikket a weboldalán az SBS-ről, a WHO egyik tanulmányára reflektálva. A WHO megjegyzi, hogy az újonnan felépített vagy nemrégiben felújított épületek 30%-a panasz tárgya lehet a bennük lévő rossz levegő minőség miatt (I.A.Q.- Inside Air Quality = belső levegőminőség).
Ezt követően az EPA megfogalmazta az SBI és BRI közötti különbséget. Az amerikaiak nagyon szeretik a kezdőbetűket és rövidítéseket. Az SBI (Sick Building Illness) azaz a beteg épület szindróma, a BRI (Building Related Illness) épülethez köthető megbetegedés vagy az egyének olyan egészségkárosodása, mely közvetlenül az épület (melyben élnek, dolgoznak vagy időt eltöltenek) rossz levegőminőségéből adódik.
A beteg épület szindróma tünetei a következők:
A tünetek nem tulajdoníthatóak semmilyen már besorolt betegségnek, és amint az egyén elhagyja az épületet a tünetek szinte azonnal eltűnnek.
A központi porszívó rendszer egy beépített csőhálózatból, valamint az ehhez kapcsolódó fali csatlakozókból és a központi porszívó készülékből áll.
Bemutatóterem és raktár
9700, Szombathely Dolgozók útja 1/a.
Tel. +36 30 660 0876
Mob. +36 94 509 209
Email info@sistemair.hu
Bemutatóterem
1087, Budapest Könyves Kálmán krt. 76.
Módusz Irodaház
Tel. +36 30 448 3233
Email budapest@sistemair.hu